2019' da Çıkmış Ve İzlenmesi Gereken Animeler!

1 - Dororo
Özet;
Japon Savaşan Devletler döneminde bir samuray komutana hizmet eden Daigo Kagemitsu, ülkenin yönetimini ele geçirme karşılığında doğmamış çocuğunun organlarını 48 iblise adak olarak sunma sözü verir. Daigo, oğlu doğduğunda ölmesi için onu bir sepete koyup nehre bırakır. Şefkatli bir doktor onu nehirde bulur, evlat edinir ve zavallı oğlu için protezler yapar. Zaman geçer ve çocuk büyür artık ismi Hyakkimaru'dur. Hyakkimaru öldürdüğü her iblise karşılık bir organını geri almaktadır. Bir gün haydutların elinden Dororo isimli nehirde boğmak üzere oldukları bir çocuğu kurtarır. İkisi ülkeyi baştan başa gezerek Hyakkimaru'nun organlarını ele geçiren iblisleri aramaya koyulurlar. Yolculuk boyunca birçok canavar ve hayaletle karşılaşacaklardır.
Türü: Aksiyon, Macera, Tarihi, Şeytanlar, Doğaüstü, Samuray, Shounen

2 - Domestic na Kanojo
Özet;
Lise öğrencisi Natsuo, neşeli ve popüler öğretmeni Hina’ya umutsuzca âşıktır. Bir gün bir partideyken, Rui adındaki bunalımlı bir kızla tanışır ve bu tanışma yatakta sonuçlanır. Bir müddet sonra Natsuo’nun babası yeniden evleneceğini açıklar. Evleneceği kadının iki tane kızı vardır. Ve ortaya çıkar ki bu iki kız Hina ve Rui’den başkası değildir! Natsuo’nun şok edici yeni hayatı başlar!
Türü: Dram, Romantizm, Okul, Shounen

3 - Fruits Basket (2019)
Özet;
Ailesini trajik bir kazada kaybeden 16 yaşındaki lise öğrencisi Tooru Honda hayatını kendi başına idame ettirmeye ve bir çadırda yaşamaya başlar. Ne yazık ki çadırını Souma klanına ait özel araziye kurmuştur. Fazla zaman geçmeden klan Tooru'nun sırrını öğrenir ve onu yanlarına davet ederler. Kısa süre içinde Tooru da Sounen klanının sırrını öğrenir. Bu klan Çin takvimindeki hayvanların ruhları ile lanetlenmiştir ve karşı cinsle sarılan klan üyeleri lanetlendikleri hayvana dönüşmektedir. 2001 yapımı Fruits Basket'in yeniden çevrimidir.
Türü: Slice of Life, Komedi, Doğaüstü, Dram, Romantizm, Shoujo

4 - Kimetsu no Yaiba
Özet;
Antik çağlardan beri ormanların gizlenmiş insan yiyen şeytanlarla dolu olduğu efsanesi süregelmiştir. Bu efsaneler yüzünden kasaba halkı geceleri asla dışarıya çıkmamaktadır. Efsaneye göre bir iblis avcısı geceleri ortaya çıkmakta ve bu kana susamış şeytanları avlamaktadır. Genç Tanjirou için bu efsane yakında gerçeğe dönüşecektir. Tanjirou, babasının ölümünden sonra ailesine bakmamaya başlamıştır. Yaşamları bu trajediyle sarsılsa da mutluluğu bulmuşlardır. Ancak bu mutluluk Tanjirou\'nun ailesinin katledildiği ve kurtulan tek kız kardeşi Nezuko bir iblise dönüştüğünde bozulur. Ancak Nezuko yine de insani duygular ve düşünce belirtileri göstermektedir. Tüm bunlar Tanjirou\'yu şeytanlarla savaşmaya iter ve kız kardeşini yeniden insana dönüştürme arayışına sokar.
Türü: Aksiyon, Şeytanlar, Tarihi, Shounen, Doğaüstü

5 - Dr. Stone
Özet;
Sıradan bir günde tüm insanlık aşırı parlak bir ışığa maruz kalır. Bu ışık tüm insanlığı taştan heykellere dönüştürür. Birkaç bin yıl sonra, tüm binalar bitki örtüsü tarafından tamamen kaplanmıştır. Lise öğrencisi Taiju bu taştan hapisten ilk çıkanlardan biridir ve kendisini insan heykelleriyle dolu bir dünyada bulur. Taiju\'nun yanı sıra bilimi çok seven arkadaşı Senkuu da taşlardan kurtulmuştur. Taiju sevdiği kızı taş formundan kurtarmaya çalışırken Senkuu bilimin gücüyle insanlığı yeniden yüceltmeye çalışır.
Türü: Macera, Bilim-Kurgu, Shounen

6 - Ahiru no Sora
Özet;
Kısa, çelimsiz ama tutkulu basketbol sever olan Sora Kurumatani, büyük umutlarla Kuzuryuu Lisesi\'ne girmiştir. Okulun basketbol kulübüne katılan Sora, kulübü basketbol oynamaktan başka her şey yapılan bir yere dönüşmüş olarak bulur. Kulüp üyelerinden Momoharu Hanazono yetenekli bir blokör olsa da, şut atmada inanılmaz başarısızdır ve ikiz kardeşi Chiaki ise yetenekli bir oyun kurucudur ama basketbola ilgisini kaybetmiştir. Adrenalin ve heyecanı yüksek tek bir maç ve Sora\'nın bu spora olan aşkı ile kulüp üyelerinin içindeki basketbol ateşi yeniden alevlenir.
Türü: Spor, Dram, Okul, Shounen

7 - Beastars
Özet;
İnsansı görünüme sahip hayvanlardan oluşan bir toplumda, otoburlar ve etoburlar bir arada yaşamaktadır. Cherryton Akademisi\'nin genç öğrencileri için okul hayatı umut ve romantizmle olduğu kadar, kuşku ve huzursuzluklarla da doludur. Ana karakterimiz tiyaro kulübünün bir üyesi olan gri kurt Legoşi\'dir. Korkutucu dış görünümüne karşın çok yumuşak bir kalbe sahiptir. Yaşamı boyunca diğer hayvanlar tarafından korku ve nefret duyulan Legoşi, artık bu kaderi kabullenmiştir. Ancak okulda yaşanan bir cinayetin ardından kendisini herbirinin kendince tasaları bulunan okul arkadaşlarıyla daha iç içe bulur ve okul hayatı yavaş yavaş değişmeye başlar.
Türü: Dram, Psikolojik, Shounen, Slice of Life8 - Tate no Yuusha no Nariagari
Özet;
Günlerini oyunlara ve mangalara harcayan karizmatik olmayan otaku, Naofumi Iwatani aniden kendini paralel bir evrene çağrılmış buluyor. Efsanevi silahlarla donatılmış dört kahramandan biri olduğunu keşfeder ve kehanette öngörülen yıkımdan dünyayı kurtarmakla görevlendirilir. Naofumi,efsanevi Kalkan Kahramanı olmak ve dünyayı kurtarmak zorunda.
Türü: Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik


9 - Vinland Saga
Özet; Tarihi aksiyon türündeki anime, Makoto Yukimura\'nın aynı isimdeki mangasından uyarlanmıştır. Hikaye savaşlar, vahşet ve yıkımların hüküm sürdüğü bir dönemde, Viking destanında geçen Vinland adındaki efsanevi kıtayı bulmaya çalışan genç savaşçı olan Thorfinn\'in maceralarını işlemektedir.
Türü: Aksiyon, Macera, Tarihi, Dram, Seinen,

2 yorum

  1. vinland saga nerede? Sao nerede? Nanatsu nerede? Boku no Hero nerede? Tate no Yuusha nerede? Fate Grand Order Babylonia nerede? Psycho Pass (Sayko Passu) nerede?

    YanıtlayınSil

Ana Sayfa

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *